התקנת דשא סינטטי בבית ובחוץ

אחד מסוגי הריצוף היפים ביותר, הוא דשא סינטטי. האם ריצוף זה מתאים לתוך הבית, או מחוץ לבית? הדשא הסינטטי, מגיע בצורת יריעות, או בצורת אריחי אבן, עליהם מודבק הדשא הסינטטי. באופן כללי, מומלץ להתקין את הדשא הסינטטי במקום מוצל, ולא שחשוף יותר מדי אל השמש. כאשר אתם מתקינים דשא סינטטי, חשוב שתדעו שעליכם לתחזק היטב את הדשא הסינטטי. את הניקוי, תבצעו באמצעות שואב אבק.

דשא סינטטי בבית.

דשא סינטטי, יכול להוסיף ליופי של הבית, ולתחושה הטבעית.  בעיצוב הפנים המודרני, משתדלים להכניס טבע לתוך הבית. הפינה הטבעית, נותנת תחושה טובה בחורף. אחד מהדרכים ליצור תחושה טבעית בתוך הבית, הוא התקנת דשא סינטטי  במרפסת הבית. הדשא, נותן למרפסת הביתית תחושה של גינה. מומלץ להוסיף עציצים, בשביל המראה הטבעי. אפשר בהחלט, להוסיף עציץ עם עץ קטן.

דשא סינטטי בגינת הבית.

המקום הטבעי ביותר להתקין בו דשא סינטטי, הוא החצר של הבית. דשא סינטטי, אינו דורש השקיה במים. הוא נעים ונוח לישיבה. אפשר לבחור גוון של הדשא.  יש גוונים של ירוק בהיר, ויש גוונים של ירוק כהה.

איך מתקינים דשא סינטטי?

התקנת דשא סינטטי, נעשית במספר שלבים:

  1. על השטח בו יותקן הדשא סינטטי, יש לפזר שכבה עבה של חול, וליישר אותה היטב.
  2. מעל שכבת החול מוסיפים שכבת חצץ, ומיישרים היטב.
  3. מעל שכבת החצץ, פורסים יריעה מיחדת.
  4. מעל היריעה, פורסים את שכבת הדשא הסינטטי.

יש לתחזק באופן קבוע את הדשא הסינטטי.

הדשא הסינטטי, יוצר מראה יפה. אך הצבע עלול לדהות עם הזמן, ואיכות החומר עלולה לרדת. לכן, יש לתחזק היטב את הדשא הסינטטי. ישנם כללים מיוחדים לניקוי ותחזוקה של דשא סינטטי:

  • אין לגרוף מים עם חומרי ניקוי לכיוון הדשא הסינטטי- כאשר אתם מנקים את הבית או החצר, לעולם אל תגרפו מים עם חומרי ניקוי לכיוון הדשא הסינטטי. הכימיקלים שבחומרי הניקוי, הורסים את הדשא. אחד מהחומרים שעלולים להרוס לחלוטין את הדשא, הוא אקונומיקה. גם כלור, יכול לפגום בדשא הסינטטי.
  • חשוב להסיר עלים יבשים מהדשא הסינטטי- חשוב מאוד, שלא יהיו עלים יבשים על הדשא הסינטטי. הרטיבות של העלים, עלולה ליצור עובש.

איך מנקים את הדשא הסינטטי?

ניקוי הדשא הסינטטי, נעשה על ידי שואב אבק עדין. לא תמיד משתלם לנקות לבד. עלות הזמנת איש מקצוע שינקה את הדשא הסינטטי, אינה יקרה. ולכן, לפעמים, משתלם להזמין מנקה מקצועי, היודע כיצד לנקות את הדשא הסינטטי בעדינות ומקצועיות, וכך, לא ייהרס הדשא הסינטטי.

איך תמנעו מדשא אמיתי לצמוח בין חריצי הדשא הסינטטי?

על מנת למנוע מצמחייה טבעית לצמוח באזור הדשא הסינטטי, יש  לרסס בין החריצים חומר מיוחד, קוטל עשבים. אולם, הדבר החכם ביותר, הוא לרסס את השטח בקוטל עשבים, עוד לפני התקנת הדשא הסינטטי.