הדבקת אריחים בגובה

הדגשים החשובים של הדבקת אריחים בגובה

הבנייה לגובה רב מתאפיינת ביתרונות רבים, והיא הכרחית בהתחשב בגידול המתמשך במספר בני האדם שחיים בישראל והשטח המצומצם של המדינה – אבל אי אפשר להתעלם גם מהאתגרים שהיא מציבה. הדבקת אריחים בגובה היא דוגמה מצוינת לפעולה מורכבת שמחייבת מקצוענות של ממש ובפרט הקפדה על הדגשים הבאים.

אבחון מדויק של מצב כל האריחים באזור הבעייתי

בשנים האחרונות התפרסמו כמה וכמה מקרים של נפילת אריחים מגובה עקב הדבקה לקויה. כל נפילה כזו היא סכנת נפשות של ממש, שכן אם אדם נמצא מתחת לבניין ברגע הנפילה, התוצאה עלולה להיות קטלנית. נזק נוסף הוא לרכוש – האריחים שנפלו משאירים את הבניין חשוף לפגעי מזג אוויר, ובנוסף האסתטיות שלו נפגמת.

חשוב להבין כי גם אם נפל "רק" אריח אחד, זו בהחלט אינדיקציה לעבודה רשלנית בעת הבנייה – ולכן ייתכן שישנם עוד אריחים שעלולים ליפול במוקדם או במאוחר. בהתאם השלב הראשון של הדבקת אריחים בגובה הוא מעבר יסודי ומדוקדק על כל האזור שממנו נפל אריח – כדי לוודא שאין אריחים רופפים נוספים. אם מתגלים כאלה, כמובן שיינתן מענה גם להם.

איך מתבצעת הדבקת אריחים בגובה?

השיטה היעילה ביותר להגיע אל המקומות שמהם נפלו אריחים, או שיש בהם אריח שזקוק לחיזוק, היא באמצעות סנפלינג. כמובן שכמו כל עבודה בגובה גם הדבקת אריחים חייבת להתבצע בזהירות מרבית ובתשומת לב מלאה לכל ניואנס, והעיגון של העובד שמבצע בפועל את ההדבקה חייב להיות מוקפד ולהיבדק בשבע עיניים לפני שיוצאים לדרך.

ההדבקה עצמה יכולה להיות רגילה, כלומר באמצעות חומר שמצמיד את האריח לקיר ומוודא שהוא לא ייפול, או בעיגון. במקרה של עיגון אריחים חובה להשתמש בברגים תקניים שמתאימים לאריחים הספציפיים.

אישורים וביטוח

דגש חשוב נוסף לגבי הדבקת אריחים בגובה הוא האישורים הנדרשים. רק חברה בעלת אישור מטעם משרד הכלכלה מוסמכת לבצע עבודה במרחק של מטרים רבים מעל פני הקרקע. בנוסף כל אחד מהעובדים שמבצעים את הדבקת האריחים בפועל בגובה רב חייב להיות בעל אישור מתאים. כמו כן מומלץ לוודא שלחברה יש ביטוח רלוונטי, כדי לקבל את השירות בראש שקט באמת.