מחיר לניקוי ספות

איך נקבעת הצעת מחיר לניקוי ספות?

ניקוי ספות מקצועי הוא שירות מועיל במיוחד. התועלת ממנו כוללת גם את המראה המרשים של הספות ושל החלל שבו הן ניצבות, גם את העובדה שאחרי ניקוי כזה לא מסתתרים בתוך הריפודים מיקרואורגניזמים מזיקים כגון קרדית אבק הבית (חרק שמייצר תגובה אלרגית שעלולה להיות קשה), וגם את הארכת תוחלת החיים של הספה כך שאין צורך לקנות אחת חדשה.

לצד התועלת, כשנדרש ניקוי ספות מקצועי מחיר השירות מהווה גם הוא שיקול מתבקש. בכתבה זו תמצאו הסברים לגבי הפרמטרים שמשפיעים על הצעת המחיר שתקבלו.

גודל הספה ומספר הספות

ככל שהספה גדולה יותר, כך המחיר באופן טבעי יהיה מעט גבוה יותר. יחד עם זאת חשוב להדגיש שאם למשל יש לכם ספת ר' גדולה עלות הניקוי שלה היא לא פי 3 בהשוואה לספה דו מושבית קטנה וגם לא פי 2 – אבל כן ישנה תוספת מחיר.

מצד שני, הצעת מחיר לניקוי ספות תהיה זולה יותר בהשוואה לעלות ניקוי ספה בודדת, כשמחשבים את העלות של כל ספה כמובן. בהתאם אם יש לכם בבית או בעסק מספר ספות כדאי לנצל את הגעת אנשי המקצוע ולהעניק לכולן את טיפול היופי האפקטיבי.

סוג הספה

הצעות מחיר לניקוי ספות נקבעות גם לפי סוג הספה, כלומר סוג הריפוד. באופן כללי ספות מעצבים או ספות מעור של בעלי חיים יקרות יותר לניקוי בגלל הרגישות שלהן והצורך להשתמש בציוד ייעודי ובחומרי ניקוי עדינים יותר. מחיר ניקוי ספת בד יהיה זול יותר.

מצב הספה

ספה מוכתמת מאוד או ישנה מאוד דורשת עבודה רבה יותר, ולכן הצעת המחיר תהיה יחסית גבוהה – אם כי במקרים כאלה גם התועלת גבוהה במיוחד. הקפדה על תחזוקה נאותה והזמנת חברת ניקיון מקצועית פעם בשנה תוזיל את העלות של כל שירות.

איך להוזיל מחיר לניקוי ספות?

כמו כל מוצר או שירות, המפתח להוזלת מחיר לניקוי ספות הוא סקר שוק מקיף. מומלץ להשוות מחירים של לפחות 3-4 חברות, אבל במקביל חשוב לזכור שגם לתועלת יש השפעה – ולכן כדאי לוודא מול כל חברה עם אילו חומרי ניקוי היא משתמשת, מה כוללת העבודה, האם ישנה אחריות על הספה ומהו משך הניקוי.