מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

המשכנתא היא ההתחייבות הכלכלית הגדולה ביותר של רוב משקי הבית. למעשה מדובר בהלוואה ארוכת טווח הנפרסת לפחות לעשר שנים ויכולה להגיע לעד שלושים שנה. בתמורה להלוואה הבנק על הלווה למשכן את הנכס לטובת הגוף המלווה כך שבמידה והוא לא יחזיר את הכספים הוא יוכל לממש את הנכס. 

באופן תיאורטי כולם צריכים לשאוף לקבלת התנאים האידאליים אך במקרים מסוימים יש צורך בביצוע מיחזור משכנתא כדי להתאים אותה לחיים כאן ועכשיו. תהליך של מיחזור מתבצע מסיבות שונות והוא נועד להטיב עם הלווים כשכל אחד רוצה להשיג משהו שונה בתהליך. 

שלוש סיבות לבצע מיחזור משכנתא

ההחלטה לבצע מיחזור משכנתא יכולה להתקבל בכל רגע כאשר לפעולה יש השלכות כלכליות שונות. רגע לפני שנבחן את הסיבות חשוב לדעת כי במקרים מסוימים תיתכן עמלת פירעון גבוהה ואז יש לשקול את כל האפשרויות הכלכליות הקיימות. את התהליך יעברו רוב המשפחות בשל אחת מהסיבות הבאות:

עבר זמן רב מאז שקבעתם את המשכנתא

אם עבר זמן מאז שלקחתם את המשכנתא הראשונה שלכם או מאז שביצעתם מיחזור משכנתא יכול מאד להיות שאתם יכולים לשנות את התנאים. יכול להיות שהמצב בשוק השתנה ויכול להיות שהמצב שלכם השתנה ואתם רוצים להקטין את המשכנתא/ להגדיל אותה/ לפרוע חלק ממנה. בתהליך המיחזור נוכל לבדוק את כל אלה.

התנאים הנוכחיים של המשכנתא לא מתאימים לכם

לא פעם קורה שהמשכנתא שהייתה טובה פעם כבר לא מתאימה יותר. אם אתם מרוויחים יותר כסף ממה שהרווחתם לפני שנים יכול להיות שתרצו להגדיל את התשלומים החודשיים. אם אתם כמו אנשים רבים מושפעים מהשינויים במשק ובשוק והריביות נהיו כבדות, בתהליך המיחזור תוכלו להוריד את גובה התשלומים החודשיים.

אתם רוצים לבצע רכישה של דירה נוספת

יכול להיות שאתם רוצים להתחיל להשקיע ולקנות דירה נוספת. במקרה זה תוכלו לבצע מיחזור של המשכנתא הנוכחית שלכם, לקבל סכום כסף ולהשתמש בו לצורך ההשקעה שלכם. אגב, תוכלו לעשות זאת גם אם אתם צריכים את סכום הכסף מסיבות אחרות וכל זאת כשתשמרו על הבית הנוכחי ואת מקום המגורים שלכם.