מפסק חכם

מפסק חכם לדוד – למה גם לכם כדאי להצטייד בו?

האינטרנט של הדברים (IoT) הוא אחד החידושים המסעירים של המאה ה-21, ואין ספק שבעתיק (הקרוב) הוא צפוי לשנות במידה ניכרת את החיים של כולנו. הניצנים הראשונים למגמה – שבאה לידי ביטוי בכך שיותר ויותר מכשירים סביבנו יהיו מחוברים לאינטרנט ועל כן גם אלינו גם כשלא נהיה קרובים אליהם פיזית – הם המפסקים החכמים ובפרט כדאי להכיר אות האופציה של מפסק חכם לדוד.

מה אפשר לבצע בעזרת המפסק החכם?

המפסק החכם מאפשר לנו שליטה מוחלטת בדוד גם כשאנחנו לא לידו. אם למשל אנחנו רוצים להתקלח מיד כשאנחנו חוזרים הביתה מהעבודה, נוכל לעשות זאת גם אם אין אף אחד בבית – אפליקציה פשוטה, שהיא בעצם המפסק המדובר, מקנה לנו את האפשרות להפעיל את הדוד מרחוק.

אופציה נוספת שמאפשר לנו מפסק חכם היא יצירת לו"ז קבוע להפעלת הדוד וכיבויו, כך שגם אם בדרך הביתה אנחנו עסוקים ושכחנו להדליק את הדוד – כשניכנס הביתה לא נצטרך לחכות חצי שעה עד שהמים יתחממו כי המפסק, שאף פעם לא עסוק מדי ובניגוד אלינו לא שוכח דברים, זכר להדליק את הדוד. כמובן שניתן לקבוע לו"ז יומי, לו"ז שבועי ובאופן כללי ישנה גמישות מוחלטת. עוד כדאי לדעת שהאפליקציה משגרת לנו הודעה כשהיא מדליקה או מכבה את הדוד, כך שאם נרצה בכל זאת פעולה אחרת, נוכל כמובן לעשות זאת.

איך חוסכים בצריכת החשמל בזכות מפסק חכם?

בנוסף להפעלה הנוחה שבעצם מבטיחה לנו שתמיד יהיו לנו מים חמים בדיוק ברגע הרצוי, מפסקים חכמים עוזרים לנו גם להשתמש בדוד באופן היעיל ביותר האפשרי ולצמצם את צריכת החשמל.

האפליקציה שמנהלת את הדוד מודדת את צריכת החשמל של המכשיר בזמן אמת וגם מסכמת עבורנו את עלות השימוש בו בפילוחים שונים. כמו כן ישנה אופציה להגדיר כיבוי אוטומטי שחוסך כמובן גם הוא בצריכת החשמל.

למי מתאימה האפליקציה?

מפסק חכם לדוד, כלומר היישומון (המילה שקבעה האקדמיה ללשון עברית לאפליקציה), מתאים גם לסמארטפונים שמופעים עם אנדרואיד וגם למערכת ההפעלה Ios. הוא ידידותי למשתמש ואינטואיטיבי מאוד כך שכל אחד וכל אחת יכולים להפיק ממנו מקסימום תועלת.