פרויקט גמר תכנון מבנים

פרויקט גמר תכנון מבנים – חושבים ללמוד הנדסת בניין? כל המידע לו אתם זקוקים

אם הגעתם למאמר זה, אתם ככל הנראה מתעניינים בלימודי הנדסת בניין, וזה הרי ידוע שאימת כל הסטודנטים להנדסת בניין היא – פרויקט גמר תכנון מבנים. במאמר זה קיבצנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי עבורכם, החל מהרכב הלימודים וכלה בפרויקט הסופי – פרויקט גמר תכנון מבנים.

פרויקט גמר תכנון מבנים – רקע

תחום הנדסת הבניין הוא תחום צומח ומתפתח הזוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות, ובישראל בפרט, וזאת בשל מצוקת הדיור ההולכת וגוברת בשנים האחרונות, לה נדרשים פתרונות מתקדמים. הדרישה להנדסאי בניין בשוק היא גבוהה מאוד, ומדובר במקצוע מספק ומתגמל המיועד לאנשים דקדקנים שאוהבים להיכנס לפרטים הקטנים ולעובי הקורה (תסלחו לנו על הבדיחה הזו).
הלימודים אורכים כ-4 שנים ובהם לומדים מגוון של קורסים כמו שרטוט, מכאניקה, פיזיקה, הנדסת חומרים, קונסטרוקציה, ועוד ועוד… בסוף 4 השנים הללו, הסטודנטים נדרשים להציג את פרויקט הגמר שלהם והוא – פרויקט גמר תכנון מבנים. הפרויקט הזה הוא מעין סיכום של כל הידע שרכש הסטודנט במהלך שנות לימודיו. הכוונה של פרויקט גמר תכנון מבנים היא שהסטודנט ישתמש בכל הכלים שקיבל מן המוסד האקדמי על מנת שבעתידו המקצועי יוכל לתכנן בצורה מקיפה ויסודית כל מבנה לו יידרש בפרויקטים שונים.

פרויקט גמר תכנון מבנים – מה הוא כולל?

דרישותיו של פרויקט גמר תכנון מבנים משתנות בהתאם לאם אתם רוצים להיות הנדסאי בניין או מהנדסי בניין. אם אתם שוקלים ללמוד הנדסת בניין על מנת להיות הנדסאי בניין, תידרשו לתכנן בית פרטי הכולל שתי קומות לפחות ומרתף, ובו תכנון של תקרות, קורות, עמודים, גרמי מדרגות, תכנון מרחב מוגן ותכנון יסודות המבנה.
אם אתם שוקלים ללמוד הנדסת בניין על מנת להיות מהנדסי בניין תידרשו לתכנן מבנה של כ-8 קומות לפחות, ולצד תכנון של קורות, עמודים, תקרות, גרמי מדרגות, מרחב מוגן ותכנון יסודות המבנה, תידרשו להציג חלופות לתכנון תקרה טיפוסית במבנה ולבחור מבין האופציות שהצגתם חלופה עדיפה תוך שיקולים של עלויות וזמן ביצוע. כמו כן תידרשו לחישוב המבנה לרעידות אדמה.