ת"י 5281

ת"י 5281

הבנייה הישראלית עברה שינויים רבים והתפתחויות מאז קום המדינה ועד היום. אבל אם יש שינוי אחד שמאפשר לנו להסתכל על הבנייה בהווה ולחשוב על העתיד, הוא טרנד הבנייה הירוקה. היכולת לאפשר תנאי בנייה ברי קיימא, לכל בית מגורים פרטי או מגדל רב קומות, יוצרת לנו את החוויה הנעימה ביותר למגורים. אבל, בשביל ליצור תנאי בנייה איכותיים ואחידים בעולם הבנייה הירוקה, על אנשי המקצוע לעמוד באותם התקנים, כמו תקן  ת"י 5281, שהפך להיות התקן המוביל והחשוב ביותר בתחום. במדריך הקרוב נסייע לכם להבין מה הם הסטנדרטים המקובלים בתקן ולמה כל כך חשוב לעמוד בו.

המשמעות של ת"י 5281 בחיי היום יום שלנו

תקן ת"י 5281 הוא תקן:

  1. לא מחייב. כלומר אתם לא נדרשים לעמוד בתקן זה בכל פעם שבה אתם יוצאים לפרויקט של בנייה ירוקה. עם זאת, זה הוא התקן שמקובל בכלל הערים הגדולות של ישראל.
  2. התקן התקבל לראשונה בשנת 2005 ומאז עבר אינספור שינויים והתאמות לטובת סטנדרט הבנייה שמתאים לעולם הנוכחי. העדכון האחרון לתקן יצא בשנת 2016.
  3. נכון להיום ישנם תשעה תחומי הגדרה לתקן ת"י 5291 ובניהם ניתן למצוא תחבורה, פסולת, ניהול אתר הבנייה ועוד מגוון תחומים אחרים.
  4. הבחינה של התקן מתבססת על דירוג וניקוד, שמעידים על רמת הקיימות והחשיבה הירוקה בעת תכנון ובניית הנכס. כך שניתן להבין האם המבנה עומד בדרישות התקן, בקלות יחסית.

בוחרים להשקיע בתקנות – מתוך חשיבה על העתיד

גם אם אתם לא אנשי מקצוע בתחום הבנייה, ברור לכם שאתם רוצים לשמור על סביבת חיים ירוקה לעתיד המשפחה שלכם. זו היא לא משימה פשוטה והיא דורשת המון תכנון וחשיבה של הצוות המלווה את העבודות. אבל אם אתם בוחרים בחברות בנייה שמוכנות להשקיע בתהליך, בהחלט יהיה לכם הרבה יותר קל לעמוד בסטנדרטים וליצור את תנאי המגורים הטובים ביותר לעתיד של כולם. אז אל תהססו לפנות ליועץ בנייה שמסוגל לאפשר לכם לקבל את תנאי הבנייה שאתם רוצים לקבל, במינימום השקעה של זמן ומשאבים.