יועץ משכנתאות

מחזור משכנתא

הלוואת המשכנתא היא הנטל הכלכלי המשמעותי ביותר בחייו של כל ישראלי ממוצע, אבל אם ההחזר החודשי מעיק עליכם או שתנאי ההלוואה שלכם אינם אטרקטיביים דיים, תוכלו בהחלט למחזר את המשכנתא ולקבל הלוואה נוחה יותר בתנאים העונים על הצרכים ועל הדרישות שלכם.

מחזור משכנתא – מה זה?

מחזור משכנתא הוא תהליך באמצעותו הלוואת המשכנתא משודרגת ומספקת ללווה תנאים משופרים בהתאם לכושר ההחזר הנוכחי שלו ובהתאם לתנאי השוק העדכניים, תוך סילוק המשכנתא הקיימת ונטילת הלוואת משכנתא חלופית. את הליך המחזור מומלץ ביותר לבצע בליווי של יועץ משכנתאות מקצועי אשר, בראש ובראשונה, ישקול את מידת הכדאיות של התהליך וגם ילווה את הלקוח בבניית תמהיל משכנתא נכון ובניהול משא ומתן מול הבנקים השונים, עד להשגת התנאים האופטימליים לצרכיו.

איך עושים את זה בפועל?

מחזור המשכנתא איננו מחייב את הלקוח ליטול את הלוואת המשכנתא החדשה בבנק בו נטל את הלוואת המשכנתא הקודמת, ובאפשרותו לבחור בבנק המעניק לו את תנאי ההלוואה הנוחים ביותר. במטרה ליהנות מהטבה משמעותית בתנאי ההלוואה ומחיסכון מהותי בעלויות המשכנתא, חובה להתנהל מול הבנקים למשכנתאות באופן המקצועי ביותר, לקבל מספר הצעות שונות ולבנות את תמהיל המשכנתא האופטימלי, אשר יצדיק את הטרחה ואת העלויות הנלוות הכרוכות במחזור ההלוואה הקיימת.

מתי מומלץ לבצע מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא איננו צעד שמומלץ לבצע באופן גורף, וחשוב ביותר לקחת בחשבון את כל הנתונים הרלוונטיים במטרה להגיע להחלטה הנכונה ביותר, תוך סקירה מעמיקה של כושר ההחזר של הלקוח ובחינת תמורות משמעותיות, אם חלו מאז נטילת ההלוואה המקורית, בתנאי השוק בישראל. ירידת ריבית משמעותית, למשל, היא בהחלט סיבה טובה למחזור משכנתא. במקביל, שיפור משמעותי במצבו הפיננסי של הלקוח עשוי בהחלט להוות סיבה למחזור משכנתא, תוך הגדלת ההחזר החודשי וחיסכון ניכר בעלויות הריביות הנלוות.

מה חשוב לקחת בחשבון בדרך למחזור משכנתא?

הפרמטר החשוב ביותר שיש לבחון, לפני הכל, הוא גובה הריבית הנוכחית. ככל שהריבית הנוכחית נמוכה יותר מהריבית הנלווית להלוואת המשכנתא המקורית שלכם, הליך המחזור יהיה כדאי ורווחי יותר. בהקשר זה, יש לקחת בחשבון את קנס ההיוון אשר עשוי לקזז את פערי הרווח בין הריבית המקורית לריבית העדכנית ולהפוך את המחזור לבלתי משתלם.

זאת ועוד, במטרה לבחון את מידת הכדאיות של התהליך יש לבחון מראש את כלל הקנסות, העמלות והריביות הנלווים לתהליך מצד הבנק שסיפק לכם את הלוואת המשכנתא המקורית. כמו כן, גם הליך נטילת הלוואת המשכנתא החדשה כרוך בעלויות מסוימות, כמו פתיחת תיק בבנק ואחרות, כך שחשוב להתייחס לעלויות אלה בשקלול הנתונים.

נתון חשוב נוסף נוגע לאורך חיי ההלוואה המקורית, במידה וחלפו מספר שנים מאז נטילת ההלוואה המקורית, סביר להניח שמחזור ההלוואה לא בהכרח יהיה רווחי עבורכם.

מוטי שמואלביץ – הדרך הקלה למשכנתא אטרקטיבית

מוטי שמואלביץ' הוא מומחה למשכנתאות ואסטרטג להתנהלות מול בנקים שמאחוריו למעלה מעשור של ניסיון מקצועי בעולם הפיננסי ולקוחות מרוצים רבים הנהנים מיחס אישי לכל אורך הדרך ומחיסכון ניכר בעלויות המשכנתא. אם המשכנתא מעיקה עליכם, צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.