שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

בעל מקצוע זה הנו ישות אליה מומלץ לפנות כשעומדים לקנות נכס נדל"ני. שמאי מקרקעין יוכל לספק לכם מידע על הנכס המתבטא בהערכה שלו אליו. בהערכה, שמתבצעת באופן מקצועי על סמך אמות מידה בדוקות, נלקח גם ערך האזור כפרמטר. כשאתם עומדים לרכוש נכס נדל"ני, גם אם אתם מכירים שיטות הערכה כמו מודל SWAT להשוואת הסביבה הפנימית (הדירה) לסביבה החיצונית (השכונה או הישוב), מאד חשוב לקבל גם הערכה משמאי מקרקעין. זו ללא ספק ההערכה המוצקה ביותר לגבי טיב הדירה וטיב האזור, כזו שבאף קורס התעשרות מהירה לא מלמדים.

תסמונת המחשבה הנגררת והתוצאות הבלתי צפויות כשפונים לשמאי

מחשבה נגררת היא מחשבה שבאה לידי ביטוי באמצעות סממנים חיצוניים שנראים אטרקטיביים או בלתי טובים בעליל באופן מוחלט: בית שלדעת רבים נראה רע, אזור שלדעת רבים נחשב טוב, שכונה שרבים סבורים כי היא מקום רע לגור בו, וכד'. שמאי מקרקעין עשוי דווקא באותן דירות ובאותם אזורים להגיע למסקנות הפוכות לחלוטין לגבי הדירה הספציפית או הרחוב הספציפי ששם אתם עומדים לקנות. בכך, אתם תדעו מידע נדיר שהשכנים שלכם או האנשים שבפוטנציה יעברו לגור אתכם לא ידעו ותדעוה להיזהר מזה לטוב או לרע. לדוגמה, אם יש אזור לא אטרקטיבי באיזושהי עיר, דווקא הרחוב שלכם עשוי להיות אטרקטיבי אם הוא יוצא לכביש מהיר ראו שנמכרות בו דירות גדולות מהרגיל. דוגמה הפוכה: אזור שידוע כיוקרתי בו משווקות דירות קטנות, ובנוסף עומדים לבנות שם מרכז תעשייתי מזהם.

לפני שקונים דירה, או מחליטים לוותר על הצעת קנייה – פונים לשמאי ונמנעים ממעשה פזיז

רכישת דירה או ויתור על חלום רכישת דירה באיזשהו אזור הן החלטות גורליות שישפיעו עליכם לכל החיים. מאד חשוב לפנות אל שמאי מקרקעין על מנת לדעת האם אתם עושים החלטה טובה. רק הוא רואה דברים שיתר העוסקים במלאכת ההערכה, כמו מכללות ומדריכים מקורסים להתעשרות מהירה, אינם רואים ואינם יודעים.

טיפים לבחירת השמאי

זה צריך להיות שמאי מקרקעין ותיק שיודע לקבל החלטות לטובת הלקוח שלו. מומלץ מאד כי אותו שמאי יהיה מהאזור בו אתם עומדים לקנות. מאד כדאי שאותו שמאי מקרקעין יתמחה גם בסוג הנכס שאתם עומדים לקנות, למשל בית פרטי או דירה בבניין, או דירת גן, וכד'.  

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *