ג'קוזי ביתי

ג'קוזי ביתי – לשטוף את הלחצים בלחץ

ג'קוזי ביתי הוא אמבטיית עיסוי, בה הזרמים יוצאים בלחץ מתוך צינורות קטנטנים ומהווים עיסוי של המתרחץ. העיסוי נעים ומרגיע. בדפנות מותקנות משאבות והפעלתן דוחסת מים בלחץ גבוה ומערבבת אותם עם אויר. המים והאויר ניסנקים מן הפיות, מן הקצוות הפתוחים של הצינורות ומערבלים את המים. הערבול יוצר עיסוי נעים ומרגיע. לג'קוזי יש אפקט מרגיע ומרענן ומתוך כך יש לו השפעה על הבריאות ועל מצב הרוח. התקנה של ג'קוזי בבית תהפוך את החיים לנעימים ורגועים יותר.

באיזו צורה אפשר לעצב ג'קוזי ביתי?

הג'קוזים הביתיים מגיעים בשלש צורות: מלבן, משולש פינתי ועיגול. את האמבטיה בצורת מלבן קל להתקין במקום האמבטיה הרגילה. חדרי אמבטיה גדולים במיוחד יכולים להכיל גם אמבט עגול אבל בדרך כלל אין בכך צורך. ג'קוזי לחצר אפשר לקנות בצורות מגוונות יותר כמו משושה או מתומן אבל הם מתאימים מראש להתקנה בחוץ ולא בתוך הבית. בכל צורה אפשר להתקין גם צורת ישיבה ויש המעדיפים אותה, גם בגלל העיסוי לגב וגם בגלל הנוחות שיש בישיבה בתוך המים. אין צורך להתאמץ כדי להישען על הדפנות וכל השרירים יכולים להירגע ולהתרפות.

כאמור, לג'קוזי הביתי יש אפקט מרגיע ומרומם נפש. קודם כל, הישיבה בתוך מים יוצרת בגוף הורמון הקרוי אנדורפין, שהוא תורם להרגעה ושיכוך כאבים. אנדורפין מופרש בכל מגע מתמשך עם מים ובפרט כשהמים מעורבלים ומעסים את הגוף.

יתרונות של ג'קוזי ביתי:

  • ניקיון קל יותר ואין צורך להשתמש בחומרי חיטוי המחוייבים בבריכות החיצוניות. חומרי החיטוי יש להם השפעה לא טובה על הגוף. ברום וכלור משפיעים על העור, אוזון מפיץ ריח לא נעים וככלל, חומרי החיטוי אינם עולים בקנה אחד עם הרגעה וריפוי. לעומת זאת, ג'קוזי ביתי אינו מצריך שימוש בחומרים מיוחדים אלא חומרי חיטוי רגילים ועדינים.
  • השהייה בחדר מקלחת סגור מורידה לחצים, לעומת לחץ נפשי ספונטני שעולה בנו כשאנחנו נמצאים בחוץ. לכן השהייה בתוך ג'קוזי ביתי היא אפקטיבית יותר כשמדובר בהרגעה, בהרפייה ובריפוי. ואכן, יש לאמבטיית עיסוי השפעה מרפאה ומיטיבה.