דלתות זכוכית

איך בוחרים נכון דלתות זכוכית?

אחד הטרנדים החמים בתחום העיצוב הוא דלתות זכוכית. בפרט משמש חומר גלם זה לדלתות פנים, ואם גם אתם אוהבים את המראה המינימליסטי ואת תחושת השקיפות והפתיחות – כדאי גם לכם לבחון את האופציה של דלת מזכוכית.

על-מנת לבחור נכון מבין שלל האפשרויות הקיימות כיום חשוב להקדיש תשומת לב לשלל פרמטרים.

דלת נפתחת או דלת הזזה?

כשבוחרים דלת פנים לבית, לעסק או למוסד ציבורי, הבחירה הראשונה בכל מקרה היא בין דלת הזזה לבין דלת שנפתחת על גבי ציר.

אם אתם רוצים דלת זכוכית ובחרתם באופציה השנייה (או שמאפייני החלל מחייבים התקנת דלת נפתחת) הזכוכית תהיה זכוכית מחוסמת. עובי הזכוכית הוא 8-10 מ"מ, בהתאם למפתח הדלת, מיקום הצירים וההעדפות העיצוביות. במרבית המקרים תמצאו דלתות שכאלה ביציאה מבית או עסק אל מרפסת וגם בחדרי רחצה.

דלתות הזזה עשויות זכוכית מתאימות למטבחים, לחדרי ארונות ועוד.

איך לשלב נכון זכוכית עם חומרי גלם נוספים?

דלתות זכוכית מתאפיינות באסתטיקה מרשימה מאוד, אולם לעתים הן נתפשות כ"קרות". במיוחד כך הדבר בדירות מגורים – לעתים ישנה תחושה שמדובר בחלל משרדי ולא בחלל ביתי. על-מנת לנצל את יתרונות הזכוכית אבל במקביל להימנע מהמראה הקר, אפשר לשלב עם הזכוכית חומרי גלם נוספים.

בפרט מומלצת האופציה של עץ – שתורם חמימות ואיכויות חיוביות רבות נוספות כמו הרמוניה, חיבור לטבע ויציבות. ניתן גם לשלב מתכת בדלתות מסוג זה, בדומה למראה של החלונות הבלגיים. בפרט מומלצת אופציה זו כשהדלת היא דלת יציאה לגינה.

עוד אפשרות לשדרוג האסתטיקה של הדלתות מזכוכית היא צביעתן, כולל בגוונים אטומים. כדאי לדעת שכיום ישנן שלל אפשרויות לצביעת זכוכית, כך שתוכלו להעניק לכל דלת את המראה המחמיא לה ביותר ובנוסף להבטיח הרמוניה מוצלחת עם שאר הפריטים בחלל.

היתרונות של דלתות זכוכית

בנוסף לאסתטיקה המרשימה שלהן, מתאפיינות דלתות זכוכית במספר יתרונות משמעותיים אחרים: ראשית, קל מאוד לנקות אותן. שנית, הן עמידות מאוד ביחס לקרינת שמש (בזכות האיכות הזו של הזכוכית) וגם מבחינת עמידות ללחות יש לזכוכית יתרון מובהק על-פני אופציות אחרות.