דלתות פנים

כיצד לבחור דלתות פנים לבית

הבחירה של הדלת נובעת ממספר פרמטרים

בבואכם לבנות בית חדש ישנם מספר אלמנטים אשר אתם צריכים להביא בחשבון כמו למשל שילוב בין  קו העיצוב הכללי של הבית לבין הקו העיצובי של הדלת. אם בעבר דלתות פנים היו רכיב פונקציונלי ולא יותר, הרי היום אין זה כך.

בחרו את החומר בהתאם לציפוי

חומרי הדלת נחשבים לפרמטר חשוב ביותר בבחינת איכות הדלת וקביעת רמת העמידות ולכן יש לבחור את החומר המתאים ביותר. כיום הדלתות השונות מורכבות ממסגרת עץ המודבקת בין שני לוחות מצופים אשר ביניהם קיימת שכבת בידוד העשויה חומרים שונים.

ציפוי למינציה: מדובר באחד הציפויים הפשוטים ביותר עשויים יריעת פלסטיק או נייר המודבקת בלחץ או בחום. כיום ניתן להשיג דלתות למינציה הכוללת ציפוי פורמייקה.

ציפוי פורניר: ציפוי פורניר עשוי קליפת עץ דקה המודבקת ללוח באמצעות ציפוי לכה. ציפוי זה רגיש ללחות ולכן יתאים במקרה בו אנשים מעוניינים לקבל מראה טבעי.

ציפוי פורמייקה :  מדובר בציפוי עמיד במים וכן בשינוי טמפרטורה. יתרה מכך, קל לניקוי ועמיד בפני שריטות.

כיום ישנם חומרים מתאימים ולכן ההמלצה היא להיוועץ עם מומחים בתחום אשר יתאימו לכם את החומר בהתאם לציפוי. בחירת מומחים בתחום תסייע לכם רבות ותאפשר לכם לבחור את הציפוי המתאים ביותר עבור דלתות פנים במטרה לשמור על הדלת שלכם לאורך זמן רב.

התקינו דלתות עמידות במים

כיום ישנה מגמה בולטת בקרב חברות המציירות דלתות פנים והיא ייצור דלתות עמידות בפני מים אשר אינן דומות לדלתות רגילות באופן בו החלק התחתון של הדלתות עשוי חומר פולימרי עמיד בפני מים. נוסף על כך, אם בעבר המשקופים היו עשויים עץ, הרי כיום ניתן לראות משקופים הכוללים הלבשות פולימריות.  

לאחר שסיימתם לבחור את החומרים, המילוי והציפוי מגיע השלב הבא- מראה הדלת. כאן, לכל אחד יש את הבחירה האישית שלו , אך חשוב להתאים את גוון הדלתות לגוון הריהוט והקירות בבית. כך לדוגמא דלתות לבנות ישתלבו היטב בבית בסגנון מודרני.  גם כאן, חשוב ביותר להיוועץ עם מומחים בתחום על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר.