דירות למכירה

4 שאלות שאתם חייבים לשאול כשאתם מחפשים דירות למכירה 

החלטתם שהגיע הזמן להתחדש? לרענן קצת את האווירה ולעבור דירה? ובכן, כעת מתחיל שלב החיפוש אחר דירות למכירה ואתם צריכים להכנס אליו כשאתם הכי מוכנים שאפשר. בכדי לעזור לעצמכם ולהקל על החיפוש, יש מס' שאלות מנחות שכדאי שתשאלו את עצמכם.

מה חשוב לנו לדעת כשאנו מחפשים דירות למכירה

  • סיבות המעבר – הדבר הראשון שאתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם מפשפשים ברשת ובעיתונים אחר דירות למכירה הוא למה בעצם אתם מעוניינים לעבור; האם אתם זקוקים לשדרוג? האם אתם מעוניינים לשנות אווירה ולעבור מהכפר לעיר או להפך? התשובה לשאלה זו תסייע לכם להתמקד בסוג הדירות שתחפשו.
  • מיקום – בהמשך לשאלה הקודמת, כעת עליכם לשאול את עצמכם היכן תהיו מעוניינים לגור; בפריפריה או בכפר, בקירבה למרכזי קניות אולי, ומה לגבי בתי ספר לילדים, דואר ועוד. בידקו היטב את הסביבה שבה ממוקמת הדירה החדשה שמצאתם.
  • תקציב – אין מה לעשות, כשדירות למכירה הן מה שאנחנו מחפשים, תקציב יהיה חלק אינטגרלי בשיקולים שלנו. עליכם לבדוק מהו התקציב שעומד לרשותכם ובאיזה סכום תוכלו להגדיל אותו במידה וברשותכם יש דירה אותה תהיו מעוניינים למכור לפני המעבר. בשלב זה מומלץ מאוד להתייעץ עם יועצי נדל"ן אמינים, בכדי לקבל מידע מדויק הרבה יותר ממה שמופיע באתרים ובעיתונים. מבחינת התקציב כדאי מאוד לתכנן היטב את המהלכים הבאים שלכם; האם תקחו משכנתא, דמי תיווך, מיסים ועוד. 
  • גודל הדירה – בהתאם לתקציב ובתכניות העתיד שלכם, כדאי לשאול את עצמכם האם גודל הדירה הינו לטעמכם. הסיבה לכך היא שאם בעתיד הקרוב אתם מתכננים להרחיב את המשפחה, מומלץ להיכנס לדירה שיש בה מספיק חדרים כדי לאכלס אתכם ואת הילדים בעתיד. אם אתם רוכשים את הדירה להשקעה באיזור שבו מתגוררים סטודנטים למשל, ייתכן שתצטרכו דירה קטנה יותר. 

דירה חדשה מתחילה בהמון מחשבה

ההמלצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת לכם בסופו של דבר היא פשוט לשקול היטב את הצעדים שלכם. ישנו מגוון עצום של דירות למכירה ולפני שאתם מבצעים רכישה שאתם עלולים להתחרט עליה הכינו רשימה של כל הדברים שחשובים לכם בדירה החדשה, וכמובן אל תשכחו גם להגיע בעצמכם לבחון אותה טרם הרכישה.