ייעוץ משכנתאות

הבחירה הנכונה – ייעוץ משכנתאות

כל מי שעומד בפני רכישת דירה, חשוב שישתמש בשירות של ייעוץ משכנתאות לפני שהוא מקבל כל החלטה בנושא אקוטי ורב השפעה זה.

ייעוץ משכנתאות

גורמים מקצועיים במשק העוסקים בתחום ייעוץ משכנתאות פועלים בו ברוב המקרים כבר שנים רבות כך שהם צברו ניסיון וידע רב. בתחום זה הניסיון רב השנים הוא חשוב ביותר לאור השינויים הרבים שקרו במשק בכלל ובתחום המשכנתאות בפרט.

כל אדם שמעוניין לרכוש דירה, מבקש הצעות מחיר מכמה בנקים כדי לראות את ההבדלים ביניהן. עם ההצעות הללו מומלץ להגיע למי שעוסק בייעוץ משכנתאות כדי שיבחן את הנתונים לעומק וינתב את דרכם של רוכשי הדירה.

בדיקת משכנתאות שונות

יועץ המשכנתאות יציע במקרים מסוימים לבחור באחת האופציות שהוצעו.  הסיבה לכך היא כיוון שהיא הטובה ביותר לאור העובדה שיש בה כמה מסלולי משכנתאות, חלקן צמודות וחלקן לא צמודות וזאת כדי לפרוס את הסיכונים ולא להיצמד למסלול אחד שעלול להיות בעייתי אם חל שינוי מהותי בתנאים הפיננסיים במשק.

במקרים אחרים, האדם העוסק בייעוץ משכנתאות ימליץ למשפחה לפנות לגורם אחר כדי לבקש ממנו הצעת מחיר מקבילה. להערכתו של היועץ, גורם זה יאשר הלוואה בתנאים כספיים הרבה יותר זולים מאשר כל ההצעות שהתקבלו עד עתה.

בסיומו של התהליך יוחלט מיהו הגורם הבנקאי או החוץ בנקאי המציע את התנאים האופטימליים וכדאי לבצע דרכו את הליך המשכנתא.

משכנתאות ייחודיות

יועצי משכנתאות מתמחים גם במתן ייעוץ משכנתאות לאנשים פרטיים שהבנקים המסחריים אינם מאשרים להם משכנתא לאור בעיותיהם הפיננסיות כמו תיקים הפתוחים נגדם בהוצאה לפועל, תיק של פשיטת רגל או חשבונות בנק מוגבלים.

כשהאנשים הללו רוצים לרכוש דירה, האופציה היחידה שלהם לקבלת משכנתא היא דרך גורם חוץ בנקאי שיסכים לתת להם משכנתא זו.

לאור הסיכון, הגורם החוץ בנקאי משעבד את הנכס לטובתו כמו כל בנק אחר ובנוסף לכך גובה ריבית גבוהה ועמלות יוצאות דופן. בסיכומו של דבר, נוצרים לעיתים מצבים שלא כלכלי לקחת הלוואה מגורם זה לאור התשלומים הגבוהים שעלולים להפוך לבלתי אפשריים בעתיד.

חשוב לראות עם יועץ המשכנתאות את כל ההיבטים ואת כל ההשלכות של הצעדים הללו כדי לא לבצע צעדים שגויים שיעלו ללווה בממון רב.